sleepless in Warsaw

Odpowiedzialny biznes

Wierzymy, że do wielkich zmian dochodzi się małymi krokami dlatego od początku naszej działalności wiedziałyśmy, że chcemy prowadzić nasz biznes etycznie i odpowiedzialnie.

Naturalne materiały i certyfikaty

Nasze produkty powstają wyłącznie z naturalnych i certyfikowanych materiałów. Tworzymy przede wszystkim bieliznę do spania, dlatego, zależy nam, aby była uszyta z materiałów, które są zdrowe i bezpieczne dla ciała - z bawełny, bawełny organicznej czy wiskozy bambusowej. Jesteśmy świadome, że naturalne surowce to nie wszystko, ważny jest również proces produkcji, dlatego aby mieć pewność, że otrzymujecie wartościowy produkt wybieramy tylko materiały z certyfikatami.

Oeko-Tex Standard 100

Certyfikat gwarantujący, że substancje użyte do produkcji materiału nie mają negatywnego wpływu na stan zdrowia człowieka oraz środowisko naturalne. Mamy więc do czynienia z bezpiecznym materiałem zarówno dla środowiska, jak i skóry człowieka.

GOTS - czyli Global Organic Textile Standard

To globalny i najlepszy w branży certyfikat tekstylny, który obejmuje wszystkie etapy produkcji wyrobów z tkanin naturalnych (od surowca po gotowy produkt). GOTS gwarantuje, że certyfikowane wyroby zostały wyprodukowane z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz praw pracowników. Co to konkretnie oznacza:

Włókna pochodzą z naturalnych ekologicznych, niemodyfikowanych genetycznie i wolnych od jakiejkolwiek szkodliwej chemii upraw.

Proces produkcji tkaniny odbywa się bez użycia szkodliwych substancji chemicznych, metali ciężkich, alergizujących barwników.

Na każdym etapie produkcji zostały uwzględnione prawa pracownika, w produkcji nie uczestniczyły dzieci, a pracownicy zostali godnie wynagrodzeni za swoją pracę i wykonywali ją w bezpiecznych warunkach.

Troska o środowisko na każdym etapie produkcji

Całkowicie wyeliminowaliśmy plastikowe opakowania, w które standardowo pakowane są produkty w szwalni. Mówiono nam, że się nie da, że wpłynie to niekorzystnie na produkty w transporcie, jak i na dalszym etapie podczas ich przechowywania. Byłyśmy nieugięte. Plastikowe pojedyncze opakowania zamieniłyśmy na zbiorcze kartonowe pudła. Całkowicie zrezygnowałyśmy z foliopaków do przesyłek kurierskich. Pakujemy tylko w kartonowe pudełka i papierowe torby, używamy wyłącznie papierowych metek, a metki, wszywane do ubrań zrobione są z 100% bawełny. Wiemy, że jeszcze mamy dużo do zrobienia, ale cały czas się uczymy i nieustannie wprowadzamy dodatkowe zmiany tak aby minimalizować wpływ na środowisko naturalne.

Staranny dobór partnerów

100% made in Poland. Od zawsze tworzymy i szyjemy tylko w Polsce. Wielokrotnie otrzymywałyśmy oferty na produkcję w innych krajach, które niejednokrotnie o kilkadziesiąt % obniżyłyby koszty produkcji. Nasza decyzja zawsze była odmowna. Jesteśmy dumne, że nasza kolekcja tworzona jest przez lokalne szwalnie oraz zaprzyjaźnione Panie krawcowe, a większość materiałów, produkowana jest w Polsce, specjalnie na nasze zamówienie. Starannie dobieramy Partnerów do pracy oraz budujemy z nimi długotrwałe relacje oparte na szacunku i zaufaniu. Do tej pory pracujemy z Panią Marią - krawcową, z którą odszywałyśmy naszą pierwszą kolekcję. Mamy ogromną satysfakcję widząc jak równocześnie z naszym rozwojem idzie w parze rozwój naszych lokalnych Partnerów.

Pomoc społeczna

Działalność społeczna zawsze była wpisana w rozwój naszej firmy. Od początku angażowałyśmy się w różnego rodzaju akcje charytatywne oraz inicjatywy społeczne. Przekazujemy nasze produkty na licytacje, organizujemy i angażujemy się w zbiórki dla chorych dzieci, co roku gramy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Wierzymy, że warto pomagać.

Hej! Podaj adres email a powiadomimy Cię, gdy znowu będzie dostępny.